يادگيري زبان از طريق فيلم
نوشته شده توسط : نغمه محسنی

يکي از روش هايي که تمامي آموزشگاه ها و اساتيد زبان پيشنهاد ميکنند و حتما توصيه ميکنند فيلم ديدن به زبان اصلي ميباشد. براي يادگيري زبان انگليسي از طريق فيلم در مرحله اول فيلمي را انتخاب کنيد که به آن علاقه مند هستيد و فيلم و دنبال کردن آن براي شما جذاب است وقتي دنبال کننده ي شخصيت هاي مورد علاقه فيلمتان باشيد و موضوع براي شما هيجان انگيز باشد تلاش ميکنيد تا بفهميد که چه ديالوگ هايي رد و بدل ميشود همين باعث ميشود تا شما به دنبال کلمات و جمله ها برويد و آن را بياموزيد.
پنج ويژگي براي يک رويکرد مطالعه – محور در تماشاي فيلم وجود دارد :

1- زير نويس ها

زيرنويسها هم ميتوانند يک چوب بزرگ باشند، و هم يک کمک آموزشي باور نکردني. اگر به درستي از آنها استفاده کنيد ميتوانيد سطح مطالعه‌ي زبان خود را بالا ببريد. به شما توضيح خواهم داد که چگونه در يک لحظه از آنها استفاده کنيد.

2- تمرکز

تماشاي منفعلانه‌ي يک فيلم در ياديگيري يک زبان به شما کمکي نخواهد کرد.  شما بايد فعالانه به مطالعه‌ي فيلمي که در حال تماشاي آن هستيد بپردازيد، و روي هر کلمه اي که گفته ميشود تمرکز کنيد.

3- تکرار

يکبار ديدن فيلم درست مانند يکبار نگاه کردن به فلش کارت است. اگر ميخواهيد فيلم را مطالعه کنيد بايد چندين بار آن را مرور کنيد.

4- مشارکت

شما بايد دائما در فيلمتان مشارکت داشته باشيد. در کنار شخصيتها صحبت کنيد، سعي کنيد تلفظ آنها را تقليد کنيد و زبان بدن آنها را تکرار کنيد.

5- بخش بندي

وقتي يک فيلم 90 دقيقه اي را يکباره تماشا کنيد، مغز شما نمي تواند بيشتر آنچه را که ديده جذب کند. در نتيجه شما تبديل ميشويد به يک “تماشاگر منفعل”. فيلم را به بخشهايي با زمانهاي کوتاهتر تقسيم کنيد تا يادگيري بيشتري داشته باشيد – حتي به بخشهاي يک صحنه اي يا 10 دقيقه اي.

:: بازدید از این مطلب : 19
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : جمعه 4 مرداد 1398 | نظرات ()
مطالب مرتبط با این پست
لیست
می توانید دیدگاه خود را بنویسید


نام
آدرس ایمیل
وب سایت/بلاگ
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

آپلود عکس دلخواه: